HomeДЕНЕШНАРепубликаСе гради на патот Бошков Мост до Косоврасти, ќе има повремени прекини

Се гради на патот Бошков Мост до Косоврасти, ќе има повремени прекини

pat

Повремени прекини во сообраќајот ќе има денеска на патниот правец Маврово – Дебар на потегот од Бошков мост до Косоврасти, информира Авто мото сојузот на Македонија.

Ќе се работи на асфалтирање на пат денеска од 11 до 16 часот. Сообраќајот на сите државни патишта се одвива без забрани, по претежно суви коловози.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com