Saturday, Apr 21, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаНастрада 20-годишно момче паѓајќи од студентскиот дом „Кузман Јосифовски – Питу“

Настрада 20-годишно момче паѓајќи од студентскиот дом „Кузман Јосифовски – Питу“

Студент паднал од повисоките катови на студентскиот дом „Кузман Јосифовски – Питу“ и починал на лице место. Според првичните информации, настанот се случил вчера рано наутро во околу 3 часот по полноќ, каде 20-годишното момче  Д. Р. од Прилеп се фрлил од четвртиот спрат од студентскиот дом.

Лицето веднаш било пренесено во Ургентниот центар во Скопје, но како последица од тешките телесни повреди утрово починал. Полицијата го испитува случајот каде што најверојатно се работи за самоубиство.