HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаСДСМ со соопштение за сообраќајната незгода на Шекеринска

СДСМ со соопштение за сообраќајната незгода на Шекеринска

Опозициската партија СДСМ во соопштение до јавноста потврдува дека потпретседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска, учествувала во сообраќајната несреќа кај Мрзенци и информира дека таа е во добра здравствена состојба.

Како што информираат од партијата, сообраќајната незгода се случила кога возило, коешто претекнувало камион на недозволено место на патот, преминало на другата страна од коловозот и удрило во приватното возило во коешто се превезувала и заменик претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска, со нејзините родители.

Како што информираа од МВР, во сообраќајната несреќа учествувале џип со скопски регистерски таблици „мицубиши пајеро“ и автомобил „шевролет авео“ со гевгелиски регистерски таблици.

Во сообраќајката, девојката којашто го управувала автомобилот „шевролет авео“ се здобила со телесни повреди и е пренесена во гевгелиската болница.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com