HomeДЕНЕШНАСветШто доби за подарок жената најзаслужна за победата на Трамп од Иванка?

Што доби за подарок жената најзаслужна за победата на Трамп од Иванка?

Келиен Конвеј е една од највредните стратези на Републиканската партија која најголем успех постигна токму со Доналд Трамп откако ја презеде неговата кампања која фантастично ја менаџираше и се бореше како лавица со сите медиуми кои го напаѓаа за неговите контроверзни изјави.

lance

Токму во знак на благодарност Иванка Трамп, ќерката на милијардерот, на Келилен Конвеј и подари златно ланче на кое се испишани иницијалите MAGA од слоганот Make America Great Again. Иванка и е бескрајно благодарна на Келилејн па смета дека овој подарок е мал гест со кој и одава признание.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com