HomeДЕНЕШНАРегионШешељ: Ќе го дочекам Трамп како претседател на Србија

Шешељ: Ќе го дочекам Трамп како претседател на Србија

Претседателот на САД сигурно ќе дојде во Белград, ако победам на изборите, а големи се шансите затоа што ќе биде тесно само ако Вучиќ се кандидира – ова го вели Воијислав Шешељ во интервјуто за спрки Курир.

Тој е воодушевен од победата на Доналд Трамп, вели дека неговиот избор е добар за целиот Балкан и дека е можно Косово повторно да биде вратено под владение на Србија.

„Новиот претседател би можел да ни го врати Косово, да ги укине санкциите кон Русија, да го сведе НАТО на најмало влијание и да го отвори прашањето на Република Српска. Србија веќе нема да биде омразена и со невозможни услови како што беше со администрацијата на Обама и Клинтон.Веројатно нема да не уценуваат да го признаеме Косово и дека нема да им свртиме грб на Русија и да им воведеме санкции“ – вели Шешељ.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com