HomeГИГА БАЈТСмартфонSamsung ќе ја враќа довербата со Galaxy S8

Samsung ќе ја враќа довербата со Galaxy S8

galaxy-s8

Samsung преку претстојниот Galaxy S8 ќе се обиде да ја врати довербата на корисниците, со тоа што ќе биде топ смартфон во премиум класата со квалитетна изработка и ќе содржи голем број на иновации. Samsung се чини дека има уште една последна шанса бидејќи фаблетот Galaxy Note 7 дефинитивно остави високо штетни последици за компанијата.

Извршниот директор на Samsung во Америка, Грегори Ли, тврди дека сликата за Samsung ќе се промени, а 2017 година ќе биде голема година за нив. Samsung Galaxy S8 ќе се погрижи да биде се заборавено со седмицата, кој ќе има флексибилен дисплеј, а под хауба Snapdragon 830 и Exynos 8895 процесори. Останува да видиме како корисниците ќе реагираат на сето ова.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com