Sunday, Apr 22, 2018
HomeГИГА БАЈТСмартфонSamsung ја лансираше најскапата Олимписка едиција на Galaxy S7

Samsung ја лансираше најскапата Олимписка едиција на Galaxy S7

samsung_galaxy_s7_olympic

Samsung Mobile како еден од главните спонзори на Летните олимписки игри лансираше специјализирана верзија на Galaxy S7/Edge моделите која го носи олимпиското лого и знакчето на градот домаќин Рио, но е премногу скапа и чини неверојатни 879 евра. Очигледно Samsung oчекува интерес за Galaxy S7 Olympic да има само кај колекционерите и најстраствените спортски фанови.

Извор: telefoni.mk