HomeГИГА БАЈТСмартфонSamsung Galaxy Note 6 ќе направи европски камбек

Samsung Galaxy Note 6 ќе направи европски камбек


Samsung Mobile лани малку ги разочара своите европски корисници кои не можеа да го купат Galaxy Note 5 бидејќи беше лансиран само за Азија и Северна Америка, но тоа најверојатно ќе се промени со неговиот наследник. Според регистарските броеви на Galaxy Note 6 се открива посебна верзија која асоцира на уред за европски пазар, па наскоро очекуваме повеќе детали за пласманот.

Извор: telefoni.mk

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com