HomeДЕНЕШНАСветСАД предупредува на можност за терористички напади за време на празниците

САД предупредува на можност за терористички напади за време на празниците

Граѓаните на Соединетите Американски Дражави би требало да бидат повнимателни за време на празничните фестивали, настании на отворените пазари во Европа, предупредува Стејт Департмент. Во соопштението на Стејт Департмент се наведува дека постои зголемен ризик од терористички напади за време на предстоечките празници.

Од Стејт Департмент исто така укажуваат на тоа дека постојат доверливи информации дека Исламската Држава, Ал Каеда и нивните придружни организации продолжуваат со планирање на терористички напади ширум Европа.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com