Monday, Jun 25, 2018
HomeДЕНЕШНАРочиштето за случајот ,,Монструм" одложено за во септември

Рочиштето за случајот ,,Монструм" одложено за во септември

Апелациониот суд ја одложи расправата за пресудата во случајот ,,Монструм”Судењето за за петкратното убиство кај Смилковци доби судска завршница пред една година.Овој случај повторно ќе биде отворен за јавностна 11 септември кога Апелација ќе ги разгледува жалбите на шестмината  осудени.

Петкратното убиство кај  Смилковското езеро се случи на 12 април 2012 година кога беа убиени 4 млади момчиња и еден возрасен маж