Tuesday, Apr 24, 2018
HomeФЕР ПЛЕЈРакометРК Вардар се подготвува за пеколна сезона

РК Вардар се подготвува за пеколна сезона

РК Вардар ги започна подготовките за новата сезона во СЕХА лигата и Лигата на европски шампиони со истите амбиции да се стигне до самиот врв, а овој пат на помош ќе бидат и неколку нови засилувања. Вардарци до крајот на август ќе одиграат неколку контролни натпревари, а ќе настапат и на силен турнир во Кањижа, Србија и ќе биде домаќин на турнир во Скопје. Стартот на меѓународна сцена ќе биде кон крајот на август во СЕХА лигата, а крајната цел е пласман во најдобрите четири на ЛШ.