Wednesday, Mar 21, 2018
HomeФЕР ПЛЕЈКошаркаРеал Мадрид на чекор до 32-та титула

Реал Мадрид на чекор до 32-та титула

madrid

Реал Мадрид успеа да ја совлада екипата на Барселона во финалната серија на шпанскиот плеј оф и со тоа ја зголемија предноста на 2-0. Кралскиот тим успеа резултатски да се издвои уште во првата четвртина и потоа до крајот само ја одржуваше предноста.real-madrid-celebrates-final-four-madrid-2015-eb14

Доколку успее да победи и во наредниот натпревар, Реал ќе успее да го комплетира триплетото и да запише позади себе одлична сезона. Мадриѓаните веќе успеаа да ги освојат Евролигата и Кралскиот куп.