HomeДЕНЕШНАРегионРазбиена голема нарко мафија во Словенија, во која има и Македонци

Разбиена голема нарко мафија во Словенија, во која има и Македонци

Словенечката полиција спроведе голема акција за разбивање на нарко мафија која оперирала во Словенија со врски од подземјето на цел Балкан, вклучувајќи ја и македонски членови со тоа што се уапсени 21 дилер, а запленети се 160 кг кокаин и 130 кг марихуана.

policija-zaplena-droga-oruzje-pari

Словенското истражно биро соопшти дека 21 лице е уапсено поради околу 400 кривични дела извршени во Словенија, Бугарија, БиХ, Србија и Македонија, а лицата се на возраст од 20 до 60 години. Во истрагата учествувале оперативци од целиот регион кои долго време собирале докази за осомничените.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com