Saturday, Jun 6, 2020
HomeАНТИСТРЕСЕкимРамен стомак за 7 дена – еве го „магичниот“ напиток

Рамен стомак за 7 дена – еве го „магичниот“ напиток

SAMSUNG CSC

Често се случува секојдневната рутина во нашите животи да направи добрите навики коишто сме ги имале едноставно да исчезнат. Слабо се храните, го прескокнувате вежбањето и поминува краток период и стомакот повторно се појавил. Очигледно е дека диетата и вежбањето се вистинско решение, но никој не може да ве обвини поради фактот дека сакате побрзи резултати кои бараат помал напор.

Направен од состојки кои лесно се набавуваат, овој целосно природен напиток, може да го намали салото на стомакот за само седум дена. Магичната состојка во случајов е токму бананата. Бананите не само што можат да помогнат при детоксикација – кога се комбинираат со ленено семе, тие можат да ви го затегнат и стомакот.

Состојки:
– 1 банана
– 1 портокал
– ½ шолја јогурт со низок процент на масленост
– 1 лажица кокосово масло
– прстофат ѓумбир
– 2 лажици ленено семе
– 2 лажици сурутка во прав

Подготовка: Сите состојки ставете ги во блендер, а потоа испијте го напитокот.