HomeФЕР ПЛЕЈРакометРакометен автогол каков што немате видено досега!

Ракометен автогол каков што немате видено досега!

Сигурни сме дека често не сте во прилика да видите автогол на ракометен натпревар, затоа ке бидете доста импресионирани како го направи тоа членот на Чеховски Медведи.

Натпреварот од осмото коло во групата Ц од ракометната Лига на шампиони помеѓу Чеховски Медведи и Норвешки Елверум ке остане секогаш запаметен по автоголот кој го постигна домашниот играч. Гостите славеа победа со резултат од 31-26 но во последната минута од натпреварот забележена е ситуација која ретко се гледа на ракометен натпревар.

Домашниот играч Александер Котов си постигна автогол. Котов со лоб удар го измами својот голман и ја донесе гостинската екипа на плус 6 гола.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com