HomeРЕФЛЕКТОРМузика„Radiohead“ објави нов албум

„Radiohead“ објави нов албум

Откако славната група „Radiohead“ претстави два нови спота минатата недела, за песните „Burn the Witch“ и „Daydreaming“, конечно беше објавен и нивниот девети по ред студиски албум под назив „A Mooon Shaped Pool“. Новиот албум донесува и 11 нови нумери, а моментално е достапен на официјалната страница на бендот и се очекува наскоро да биде достапен и на останатите дигитални платформи.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com