Monday, Jun 25, 2018
HomeДЕНЕШНАРепубликаРаботник тешко повреден по пад од скала на автобуската во Куманово

Работник тешко повреден по пад од скала на автобуската во Куманово

avtobuska kumanovo

55 годишниот работник од Младо Нагоричане вчера паднал од скала сечејќи гранки од дрва со пила. Тој изгубил рамнотежа и од падот се здобил со повеќе тешки телесни повреди по што веднаш е пренес во хируршкиот оддел на општата болница во Куманово каде е задржан за понатамошно лекување. Тој е инаку вработен во претпријатието „Југ Турист“ од Куманово.