Thursday, Apr 26, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаРаботник почина по пад од кров во Кавадарци

Работник почина по пад од кров во Кавадарци

Вчера работник од Кавадарци го загуби животот откако падна од кровна конструкција на хала лоцирана во просториите на агрокомбинатот ДИК „Страшо Пинџур“, соопштуваат од СВР Велес. По несреќата направен е увид и ќе се утврдува дали биле почитувани стандардите за безбедност при работа.