Friday, Apr 20, 2018
HomeДЕНЕШНАЕкономијаQatar Airways со нова линија Доха – Скопје

Qatar Airways со нова линија Доха – Скопје

katar airways

Богатата авио компанија Qatar Airways најави воведување на нова редовна линија Доха – Скопје. Освен македонската престолнина честа да има директна линија на Балканот ќе биде и Сараево, а претходно беа воведени летови до Загреб и Белград, што ја покажува амбициозноста на Qatar Airways за поголемо освојување на европскиот пазар.