HomeДЕНЕШНАСветПутин предложи: Вјачеслав Володин за нов претседател на Думата

Путин предложи: Вјачеслав Володин за нов претседател на Думата

putin-volodin

Рускиот претседател Владимир Путин денеска го предложи Вјачеслав Володин за претседател на државната Дума.

Володин ќе го замени Сергеј Наришкин, кој Путин го именува за директор на руската надворешна разузнавачка служба (СВР).

– Партијата Единствена Русија ќе го поддржи предлогот на претседателот Путин за именување на Володин – изјави лидерот на пратеничката група Владимир Васиљев.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com