HomeДЕНЕШНАСветПутин му врачи руски пасош на Стивен Сегал

Путин му врачи руски пасош на Стивен Сегал

Американскиот актер Стивен Сегал доби руски пасош кој му беше врачен лично од страна на претседателот на САД Владимир Путин. Владимир Путин изрази надеж дека ова ќе биде симбол за заладените односи меѓу Москва и Вашингтон да започнат да се подобруваат. На официјалната церемонија, Стивен Сегал стави потпис на новиот пасош пред очите на претседателот Владимир Путин.

„Сакам да ви честитам и да истакнам дека се надевам дека ова е уште еден, иако мал гест кој може да биде знак за постепена нормализација на односите меѓу овие две земји“, изјави рускиот претседател Владимир Путин врачувајќи му го пасошот на популарниот американски актер Стивен Сегал.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com