Saturday, Apr 21, 2018
HomeДЕНЕШНАСкопјеПуштен во употреба проширениот булевар „Партизански одреди“

Пуштен во употреба проширениот булевар „Партизански одреди“

bulevar-2-640x360

Денеска официјално беше пуштен во употреба вториот дел од пробиениот булевар „Партизански Одреди“ од кружен тек Порта Влае до црквата „Св. Петар и Павле“.

Со проектот е реконструиран и проширен постојаниот коловоз, со што е добиен современ, модерен булевар со шест сообраќајни летни, по три во двете насоки, со вкупна ширина од 21 метар.

Вкупната инвестиција за реализација на втората фаза од проектот за пробивање на булеварот „Партизански одреди” изнесува 40 милиони денари, соопштија од Град Скопје.