Wednesday, Feb 26, 2020
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаПукотница во Белград, усмртен е 37-годишен маж среде бел ден

Пукотница во Белград, усмртен е 37-годишен маж среде бел ден

ubistvo belgrad2

Владимир Б. (37) е утрово убиен на Милишевската улица во Белград, во близина на полициска станица. Настанот се случил кога маж од автомобил марка „фиат браво“ со белградски регистерски таблички пукал во жртвата кој воедно имала богато полициско досие. Се уште се непознати причината, односно мотивот за крвавата престрелка во сред бел ден.

ubistvo belgrad

 

фото: kurir.rs