HomeДЕНЕШНАСветПукање во Бронкс, убиен полицаец

Пукање во Бронкс, убиен полицаец

americka-policija-zuta-traka-12122014-foto-ap-1448957280-794867

Двајца полицајци од Њујорк биле префрлени во болница откако биле ранети во пукање во областа Бронкс. Еден од полицајците потоа го загубил животот, а напаѓачот потоа бил ликвидиран. Другите полицајци возвратиле на пукањето кое го започнал напаѓачот и го усмртиле.

Повредените полицајци набргу биле префрлени во болница, а еден од нив не успеал да преживее. До инцидентот дошло во њујоршката област Бронкс, кај раскрсницата јужно од зоолошката градина.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com