HomeДЕНЕШНАСветПукање на универзитетот во Охајо, седум повредени

Пукање на универзитетот во Охајо, седум повредени

ohajo-s

Седам лица биле повредени во пукање во кампусот на државниот универзитет во Охајо, пренесуваат американските медиуми. На универзитетот веднаш пристигнала полиција и амбулантни возила. Поединечни медиуми пренесуваатдека има и мртви, но официјално соопштение за тоа за сега нема.

Во универзитетот била крената паника. „Бегајте, скријте се, борите се“, тоа е стандардната порака кога се пукањата во прашање. Ова значи дека граѓаните треба да се заштитат и да се евакуираат, ако е возможно да се сокријат, или да се борат, односно да се обидат да го совладаат напаѓачот доколку животот им се наоѓа во непосредна опасност.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com