Sunday, Jun 17, 2018
HomeДЕНЕШНАСветПукање во трговски во Малме ја дигна полицијата на нозе

Пукање во трговски во Малме ја дигна полицијата на нозе

Malmo-shooting-604377

Во трговски центар во Малме по кавга дошло до пукање при што едно лице е рането во ногата, а напаѓачот побегнал. Полицијата интервенираше доста панично блокирајќи го целиот трговски, како и квартот во кој живеат голем број на мигранти.

svedska policija

Според шведската полиција повреденото лице е надвор од животна опасност и претпоставуваат дека станува збор за криминален мотив, а не акт на терорист.