HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаПукање во Државна – Доктор се бори за живот

Пукање во Државна – Доктор се бори за живот

Голем вооружен инцидент се случил утрово на државните клиники каде најверојатно две незадоволни лица пукале во хирург од абдоменална клиника со што тешко го раниле, а со самиот напад предизвикале огромна паника меѓу граѓаните и медицинскиот персонал. Од МВР се уште не излегоа со официјални информации за самиот инцидент и дали напаѓачите се уапсени, како и за нивните можни мотиви.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com