Sunday, Feb 23, 2020
HomeДЕНЕШНАПолитикаПрвиот осуден за Пуч ќе мора назад во затвор

Првиот осуден за Пуч ќе мора назад во затвор

puc osuden

Разузнавачот Звонко Костовски по укинувањето на аболицијата на Иванов за сите инволвирани лица ќе мора да се врати во затвор за доиздржување на затворската казна која му беше изречена за вмешаноста во случајот „Пуч“, пренесува Макфакс. Тој беше првиот со пресуда откако се спогоди со обвинителството дека учествувал во изнесувањето на нелегалните прислушкувани телефонски разговори во корист на Верушевски кој го регрутрирал.