HomeДЕНЕШНАПроверете какво време не очекува денеска

Проверете какво време не очекува денеска

Временската прогноза за денес вели дека ќе имаме променливо време со можност за врнежи од дожд и појава на грмотевици, но  на места ќе има и сончеви периоди. Највисока температура се очекува да биде измерена во Гевгелија (32°C)

Во Скопје се очекува променливо облачно време и температура која ќе се движи од 12  до 27 °C.

Ќе дува северозападен ветер со брзина од 20 km/h

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com