HomeДЕНЕШНАПроверете какво време не очекува денеска

Проверете какво време не очекува денеска

Според временската прогноза, денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со врнежи од дожд. Максималната температура се очекува да биде измерена во Гевгелија (31°C)

Во Скопје ќе се задржи променливо облачно време со врнежи од дожд, а температурата ќе се движи во интервал од 12 до 28°C, ќе дува северозападен ветер со брзина од   15 km/h

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com