HomeДЕНЕШНАРепубликаПротест пред судот, „Шарената револуција“ со поддршка за Павле Богоевски

Протест пред судот, „Шарената револуција“ со поддршка за Павле Богоевски

Шарената револуција во знак на солидарност најави дека ќе одржи собир пред Кривичен суд, за поддршка на Павле Богоевски во 10.45 часот треба да се појави на судење.

14600684_10209291591025053_1073011514_o-670x503

Во 11 часот започна судењето на Павле Богоевски, кого Основното јавно обвинителство го обвини за учество во толпа што ќе изврши кривично дело, дело за кое следува парична казна или казна затвор до три години.

14536846_10209291563544366_1270310152_o-670x503

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com