HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаПронајдено телото на шестгодишното девојче од Шипковица

Пронајдено телото на шестгодишното девојче од Шипковица

Жителите на Шипковица, во соработка со војската, денес го пронајдоа безживотното тело на 6-годишната Рина, под урнатини од куќа, објави Алсат-М.

Девојчето се водеше како исчезнато уште од првиот ден на поплавите во тетовско. Нејзиното тело е пронајдено под урнатините од куќата на нејзиниот братучед, неколку куќи подалеку од нејзиниот дом.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com