HomeДЕНЕШНАСкопјеПронајдена бомба под автомобилот во Капиштец

Пронајдена бомба под автомобилот во Капиштец

Најдена е бомба поставена на тркало на автомобил во скопската населба Капиштец, информираат од МВР. Полицијата соопшти дека експлозивната направа е дадена на вештачење. Утрово непознато лице го пријавило сличајот.

Сега полицијата работи на утврдување на намерите на поставувачот на бомбата и откривањето на неговиот индентитет.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com