HomeДЕНЕШНАПроменливо облачно со услови за дожд…

Променливо облачно со услови за дожд…

Времето денеска ќе биде променливо облачно, со повремен дожд, особено претпладне. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Во текот на ноќта локално врнежите од дожд ќе бидат поинтензивни и се очекува да наврнат над 20 литри на м/2. Температурата ќе се движи од 9 до 22 степени.

Во Скопје ќе биде облачно со кратки сончеви периоди, а во попладневните часови со повремени врнежи од дожд, наместа со ретки грмежи. Температурата ќе достигне до 17 степени.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com