HomeДЕНЕШНАСветПродолжува тролањето против Трамп – „Настрада“ и неговата кула на Менхетен

Продолжува тролањето против Трамп – „Настрада“ и неговата кула на Менхетен

donald-tramp1

Група на корисници успеале на Google Maps да го променат името на Трамп кулата на Менхетен, една од најголемите гордости на новизбраниот американски претседател во Dump Tower.

dump-tower-google-maps

Тие што барале насоки за Трамп кулата на онлајн мапите биле непријатно изненадени од навредливото име, а некои пак се израдуваа на социјалните мрежи нарекувајќи го овој потег генијален. Сепак, официјални лица од Трамп кулата веднаш реагирале до Google Maps и вратено е првичното име.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com