HomeДЕНЕШНАПолитикаПродолжува соочувањето со Јанева и Зврлевски, ќе има и пленарна расправа

Продолжува соочувањето со Јанева и Зврлевски, ќе има и пленарна расправа

Собраниската Комисија за политички систем и односи меѓу заедниците денеска треба да ја продолжи расправата за Извештајот за активностите на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) за периодот од 15 март до 15 септември годинава.

На дневен ред на Комисијата е и Годишниот извештај за работата на Јавните обвинителства во Република Македонија за 2015 година.

Комисиската расправа за Извештајот на СЈО трае повеќе од пет дена со тоа што јавниот обвинител Марко Зврлевски се уште не добил поголемо внимание од пратениците.

Извештаите на СЈО и на Јавните обвинителства се предвидува да се најдат и  на дневен ред на закажаната 120 пленарна седница која треба да се одржи напладне.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com