HomeДЕНЕШНАСветПроблематичната актерка Линдзи Лохан посети бегалци во Турција

Проблематичната актерка Линдзи Лохан посети бегалци во Турција

Холивудската актерка Линдзи Лохан која постојано ја следат скандали ги посети сириските бегалци во Сирија. Таа дојде во бегалскиот камп во градот Низип, во округот Газиантеп, во јужна Турција, пишува весникот „Хуриет дејли њуз“.

За време на посетата Лохан пеела песни со децата на сириските бегалци со цел да ги расположи. Лохан им се заблагодари на градоначалничката Шахин и на градот Газиантеп за грижата што им ја пружаат на бегалците од Сирија. Актерката веќе цела недела е низ Турција во хуманитарна мисија за сириските бегалци.

 

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com