HomeРЕФЛЕКТОРФилмПристигна нов возбудлив трејлер за филмот „Wonder Women“

Пристигна нов возбудлив трејлер за филмот „Wonder Women“

„Wonder Women“, американски акционен филм кој пристигнува во кино-салите следната година, базиран е на истоимениот стрип на „DC Comics“ кој го режира Пети Џенкинс, а сценариото го потпишуваат Алан Хајнберг и Џеф Џонс. Приказната чии автори се Хајнбгерг и неговиот колега Зак Снајдер ја следи Дајана, принцеза амазонка, која израснала на изолиран остров каде биле учена да стане неприкосновен војник.

Откако на тој остров ќе се сруши авионот на пилотот Стив Тревор, тие двајца тргнуваат во авантура која има за цел да ја спречи Првата светска војна. Улогите ги играат Гал Гадот, Крис Пејн, Кони Нилсен, Робин Рајт, Луси Дејвис, Елена Анаја, Дени Хјустон, Лиса Ловен Конгсли и Дејвид Тјулис. Филмот во светските кино сали ќе започне да се прикажува од летото 2017 година.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com