Monday, Jun 25, 2018
HomeГИГА БАЈТСмартфонПристигна „нинџата“ OnePlus 3 – Еден од најевтините моќни смартфони

Пристигна „нинџата“ OnePlus 3 – Еден од најевтините моќни смартфони

OnePlus_3

OnePlus 3 е новиот модел на кинескиот стартап кој има мисија да ја „руши“ премиум класата со многу достапна цена од само 400 долари. OnePlus 3 е претставен со 5.5 инчен Full HD AMOLED дисплеј, работи со моќен осум-јадрен Snapdragon 820 процесор, 6 GB RAM, 64 GB меморија, 16 мегапикселна камера, батерија со капацитет од 3000 mAh и Android 6.0 Marshmallow оперативен систем.

Извор: telefoni.mk