HomeРЕФЛЕКТОРМузикаПристигна „најдобриот рап албум во последните пет години“

Пристигна „најдобриот рап албум во последните пет години“

Американскиот рапер Мек Милер неодамна го објави албумот „The Divine Feminine“, кој набргу се најде на втората позиција на листата на „Билборд“ со 48.000 продадени примероци, од кои 32.000 беа продадени по традицонален пат. Магазинот „Форбс“ пренесува дека новиот албум на Милер „му недостасувале неколку илјади копии за да се искачи на првото место на популарната листа „Billboard 200“.

Концептот на албумот „The Divine Feminine“ се осврнува на мешавина од џез музика и класичен рап, а одредени портали овој албум го карактеризираа како најдобар рап албум во последните пет години.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com