HomeДЕНЕШНАПристигна есента и донесе посвежи утра

Пристигна есента и донесе посвежи утра

Вчера есента пристигна на северната хемисфера на Земјата и веднаш донесе посвежо време. Денеска во Македонија биде сончево со мала до умерена облачност. Во јужните делови променливо облачно со сончеви периоди и со услови за краткотраен локален дожд. Ќе дува умерен, а долж Повардарието повремено засилен ветер од северозападен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 18 до 25 степени. За викендот метеоролозите најавуваат исклучително ниски утрински температури.

Есента ќе трае 91 ден, до 21 декември во 11 часот и 44 минути кога настапува зимата.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com