Friday, Mar 23, 2018
HomeДЕНЕШНАРепубликаПријатен есенски ден со мала облачност

Пријатен есенски ден со мала облачност

Денес не очекува еден пријатен есенски ден со доволно сонце и максимални температури до 23 степени, а утринските температури ќе бидат нешто поблаги до 13-от Целзиусов степен. Денот ќе биде проследен со мала облачност, можност за врнежи во попладневните часови и слаб ветер. Во Скопје не очекува слично време со утрински температури до 11 степени, а максималните дневни ќе достигнат 21 степен.