Friday, Apr 20, 2018
HomeДЕНЕШНАПолитикаНикола и Боркица пречекани од Обама

Никола и Боркица пречекани од Обама

При неколкудневната посета на САД, премиерот на Република Македонија, Никола Груевски, се сретна со американскиот претседател Барак Обама, а двајцата беа во придружба на своите сопруги.

На приемот кој го приреди претседателот на САД за лидерите на земјите учесници на Генерално Собрание на ООН, се фотографираа Барак и Мишел Обама со Никола и Боркица Груевски.