Saturday, Jun 16, 2018
HomeДЕНЕШНАПолитикаПремиерот подготвен да сведочи пред специјалниот обвинител

Премиерот подготвен да сведочи пред специјалниот обвинител

gruevski

Претседателот на владата Никола Груевски по изборот на Катица Јанева за специјален обвинител кратко одговори на новинарските прашања за водењето на предметите кои ќе произлезат од прислушкуваните разговори. Тој истакна дека не се плаши од соочување и е подгтовен да сведочи доколку тоа биде побарано од него. Јанева има рок од еден месец да го состави својот тим по што ќе започне да постапува по сите предмети од Пуч и Прислушкување.