Thursday, Apr 26, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаПрегазено тригодишно детенце кај Кратово

Прегазено тригодишно детенце кај Кратово

Тригодишно детенце го загуби животот откако беше прегазено од Мерцедес со бугарски регистарски таблици. Несреќата се случила вчера околу 20:30 часот на регионалниот пат Страцин – Кратово, кај селото Туралево. Возачот на Мерцедесот е жител на едно кривопаланечкото село. Полицијата дополнително ќе ги утврдува причините за несреќата.