HomeДЕНЕШНАРепубликаПрегазено осумгодишно дете во сообраќајка во Охрид

Прегазено осумгодишно дете во сообраќајка во Охрид

Во текот на вчерашниот ден во 17 часот и 40 минути се случила страшна несреќа на улицата „Ристо Чадо“ во Охрид. ,,Голф“ со охридски регистарски ознаки, управуван од страна на 41-годишниот Д.К. од Охрид удрил во осумгодишно момче од Охрид.

Во незгодата со тешка телесна повреда се здобило детето кое било пренесено во Општа болница Охрид од каде било испратено во Специјалната болница за ортопедија и трауматологија Свети „Еразмо“ Охрид. За настанот бил известен Јавен обвинител.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com