Sunday, Apr 22, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаПрегазено дете кај „Сити Мол“

Прегазено дете кај „Сити Мол“

soob-motor-36213

Две лица се повредени во сообраќајката што се случи на пешачкиот премин на булеварот „Партизански одреди“ кај трговскиот центар „Сити мол“. Во сообраќајката учествувале мотоцикл и пешак. Според очевидци, се работи за дете, пишува Република.

И двајцата со возила на Брза помош се пренесени на скопските клиники. Се уште нема детали за степенот на повреди. Полицијата се уште врши увид на местото на настанот.

ФОТО: Република