HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаПрегазени двајца пешаци на различни локации во Скопје

Прегазени двајца пешаци на различни локации во Скопје

Две собраќајки во еден ден на две различни локации, едната кај „Зелен пазар“ а другата на „Партизанска“, повредени двајца пешаци.

Од МВР соопштуваат дека двајца пешаци се поврдени во сообраќајни несреќи што вчера се случиле во главниот град.
На булеварот „Партизански одреди“ е повреден 47-годишен пешак во кој удрил мотоцикл„кавасаки“ а истиот го управувал 19-годишно момче. МВР извести дека пешакот се здобил со тешки повреди, а мотоциклистот поминал со полесни повреди.

Другата сообраќајка се случила на булеварот „Кочо Рацин“ во близинана „Зелен пазар“. Седумдесет и четири годишна жена е жртвата која е удрена со автомобил „мерцедес“. Моторното возило било со албанска ознака, а го управувал 27-годишниот И.Ц. Повредената жена веднаш била пренесена во Ургентиот центар.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com