Monday, Jun 18, 2018
HomeАНТИСТРЕСШтосноПредлог коктел за ова лето кој нема да ве остави рамнодушни

Предлог коктел за ова лето кој нема да ве остави рамнодушни

koktel

Пролетта веќе започна, а со неа го донесе и топлото време кое не може, а да не не потсети на прекрасното лето кое е блиску.

Додека уживате во топлите летни денови, покрај базент, на плажа или слично, еве еден предлог како полесно да се освежите и да ги надминете високите температури.

Kiwi Colada

Интересен, кисел коктел кој нема да ве остави рамнодушни. Се приготвува со 5 излупени киви, сомелен мраз, ¼ доза рум,  ¼  доза Мидори, три дози ликер од кокос и сок од ананас.

Прво ставете ги кивите во блендер. Потоа додадете ги дозите и мешајте се додека не добиете изедначена млечно – жолта боја.

Прекрасен коктел кој ќе стане ваш омилен откако ќе го пробате.