HomeФЕР ПЛЕЈФудбалПред 20 години 20-годишниот Роналдо постигна гол за паметење! (ВИДЕО)

Пред 20 години 20-годишниот Роналдо постигна гол за паметење! (ВИДЕО)

Пред точно 20 години бевме сведоци на еден од најубавите погодоци во историјата на Шпанска Примера, а тој погодок беше постигнат од страна на тогаш 20-годишниот напаѓач на Барселона, Роналдо. Овој напаѓач пред сезоната 1996-1997 пристигна во Барселона од ПСВ и го покажа својот талент уште во првата сезона, а ќе остане запаметен и овој гол против Компостеле.

Таа сезона одличниот Роналдо постигна 47 погодоци на 49 наптревари за Барселона. Беше буквално незапирлив, слично како и при овој погодок против Компостеле. Да се потсетиме:

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com